redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

41 Elephant Indian White Hot

FilekFilek   Kwiecień 26, 2010  
 
0.0
 
3.5 (9)
48964   0   0   0   0   1

Recenzje użytkowników

2 reviews with 5 stars

9 reviews

 
(2)
 
(3)
 
(2)
 
(2)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
3.5
 
3.4  (9)
 
4.0  (9)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
(Updated: Lipiec 31, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.5
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Jedyny Król Mocy

Ze względu na słabą dostępność, w naszym mlekiem i miodem płynącym kraju, tabaka ta owiana jest jakby legendą i aurą tajemniczości. Jednak od jakiegoś czasu zarówno na allegro jak i w trafikach(przynajmniej w tej mojej-olsztyńskiej), można zauważyć, że "populacja" słoni zwiększyła się znacznie. Pamiętam jak jeszcze z pół roku temu, widziałem ją w necie za, bagatela, 70 zł! To niemało, zwłaszcza jak na kieszeń studenta, więc musiałem sobie odpuścić. Gdybym wtedy kupił, dziś plułbym sobie w brodę, że przepłaciłem. Ale, czy to oznacza, że White Elephant jest teraz mniej mityczny, poprzez sam fakt, że niedawne problemy z jego zdobyciem odeszły w zapomnienie?? Już spieszę z odpowiedzią.
Puszka, w kształcie walca, w całości wykonana jest z metalu i pociągnięta pomarańczową farbą. Na ściance mamy obrazek białego słonia. Zwierzę te w Indiach jest bardzo ważne z wielu względów, jest m.in. symbolem siły i zdrowia. Jedyną naklejką na puszce jest ta głosząca "Only for export". Według mnie tabakierka pasuje do tej tabaki jak ulał. Niby prosta i bez żadnych fajerwerków, ale z drugiej strony bardzo wytrzymała i solidna.
Po uchyleniu wieczka w oczy rzuca się niespotykany w innych tabakach kolor. Pod względem kolorystycznym bliżej jest proszkowi do wyrobów beztytoniowych pokroju np. Edel Weisa, aniżeli typowym tabakom. Myli się jednak srodze ten, który wziąłby White Elephanta za tabakę bez tytoniu. Zmielenie jest bardzo drobne, co dodatkowo przyczynia się do mocy tej tabaki. Jak wspominali koledzy w poniższych recenzjach, wcale nietrudno pomylić tą tabakę z gipsem.
Jak powszechnie wiadomo w tabaczanym środowisku, sława białego słonia nie wynika tylko z jego niedostępności, ale przede wszystkim, z ogromnej mocy, która zwaliła by z nóg nawet... słonia. Wciągnięciu już niewielkiej szczypty towarzyszą salwy kaszlu/kichnięć/ łzawienie oczu/kręcenie w nosie (niepotrzebne skreślić). O aromacie nie da się dużo napisać. Nie jest on złożony, a można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest wręcz prymitywny. Czy to źle? Zdecydowanie NIE! Jeśli mam ochotę na coś słodkiego, to kupuję czekoladę, a nie przykładowo kiełbasę. Analogiczna sytuacja ma miejsce jeśli idzie o tabaki. Jak chcę przeżyć chwilę uniesienia, kontemplować złożoność aromatów i cieszyć się pięknymi nutami zapachowymi, to sięgnę raczej po tabakę typu Elmo's Reserve. Czasem jednak przychodzi chęć na coś innego, mocniejszego i wtedy pomocną łapę wyciąga do nas biały słoń. Wielką tajemnicą hindusów pozostaje to, jak udało im się osiągnąć takie cechy, jakie posiada ten wyrób, bez użycia żadnych trików jak dodawanie mentolu. No i bardzo dobrze, że go tam nie ma. Przynajmniej częste zażywanie nie skutkuje zatkanym nosem, jak ma to miejsce w przypadku mentolówek. Czuć tylko pył, gips, kurz. Czasami, gdy maksymalnie wytężę zmysł węchu, mam wrażenie, że czuć cień jakiegoś ziołowego aromatu. Ale chyba jednak to tylko mój nos płata mi figle. No ale mniejsza z tym. Niektórzy mogą zarzucać White Elephatowi, że przez brak jakiejkolwiek woni jest on bezpłciowy, jakby wykastrowany. Ja nie odnoszę takiego wrażenia przy obcowaniu z nim. Uważam, iż w żaden sposób nie umniejsza to jego podstawowej i zarazem jedynej zalety-przeogromnej siły. Rekompensuje ona ewentualne braki tej tabaki.
Może mam zadatki na jakiegoś fazowicza czy masochistę, ale... cholera, smakuje mi ta tabaka! Sam się zastanawiam jak to możliwe, że coś, co praktycznie nie ma smaku może mi odpowiadać. Niech się schowają wszelkiej maści Red Bulle, medyki, L.260, Magnety. Jedyne co im pozostaje to pokłonić się prawdziwemu Królowi Mocy: Elephant Indian White Snuff.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-bardzo wytrzymała puszka
-legenda
-przyzwoita cena
-świetnie oczyszcza
-synonim słowa "MOC"!
Minusy Tabaki
-niektórych może odrzucać "bezpłciowość" tej tabaki
-za sprawą swojej siły, nie dla każdego
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Czerwiec 22, 2011)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Sproszkowana rękawica bokserska

Z tą tabaką miałem styczność tylko raz więc opisać mogę tylko pobieżnie.
Jest to tabaka ziołowa dostępna na terenie Indii i azjatyckiej części Rosji. W Polsce prawie niemożliwa do dostania. Wyprodukowana jest z bliżej nieokreślonego gatunku "czegoś", równie dobrze może to być stare plastikowe krzesło doprawione chlorem. Jest to najmocniejsza tabaka jaką tabaczył mój nos. W smaku nie wyczuwa się żadnych znanych z tradycyjnych tabak zapachów jak nutka czekolady, mentolu etc. Właściwie nie mam zielonego pojęcia jaki to smak. Po zaciągnięciu pozostawia (poza morzem łez, chwilowym bezdechem i lejącym nosem) uczucie jakby wyszło się z basenu, właściwie zaciągnięcie się czystym chlorem właśnie tak sobie wyobrażam.
W brew pozorom nie jest to wszystko dla mnie minusem. Co prawda stworzył to chyba sam szatan, i do końca nie wiem czy wszystkie składniki tej tabaki są legalne w Polsce, lecz daje ona strasznego "kopa". Mocne ocucenie coś jak wstanie z rana i walnięcie się w głowę z całej o ścianę czy niski sufit - od razu stawia na nogi. Przy czym idealnie wręcz oczyszcza zatoki aż do cna.
Największą jej zaletą jest to że puszeczka jest b.duża jak na moc. Mówi sam za siebie fakt iż częstował mnie ją ktoś kto miał od roku tą puszeczkę i nawet połowy nie opróżnił. Jest to związane z minimalnymi ilościami w jakich się ją bierze. Jeśli ktoś lubi wyzwania i natury technicznej (jak sprowadzenie) i mentalnej (odwaga) to szczerze polecam!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Super mocna
-Oczyszczająca
-Daje "kopa"
-Nigdy się nie kończy
Minusy Tabaki
-Dla większości ludzi za mocna
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2