redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Bishamber Das Charan Jeet Lal
by Filek     Kwiecień 26, 2010    
Ocena ogólna 
 
3.0
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
3.0

41 Elephant Indian White Snuff

Dziwnie się czuję zażywając po raz kolejny "mityczną" tabakę znaną wśród wielu for internetowych jako "biały słoń". Jego mityczność polega w głównej mierze na fakcie, że wiele osób uważa, że jest to niesamowita tabaka, która została stworzona tylko z ziół, czyli zupełnie bez tytoniu. Czyżby niesamowita namiastka tabaki z Indii? Dziwnie się czuję z zupełnie innego powodu. Pamiętam, że kilka lat temu zarzekałem się, że 41 Elephant Indian White Snuff jest podobne do Dholakia White. Jednak zażywając obie dzisiaj, doszło do mnie, że jest w tych dwóch tabakach pewna różnica. Byłem święcie przekonany, że oba wyroby to ten tam myk, ta sama rodzina przypalona słońcem gorących Indii, gdzie mityczni bogowie mają głowy słoni, lub niewyobrażalnie wiele rąk.

Może powinienem zacząć tak właściwie od tego, że mój "słonik" ma już kilka lat i może już jego walory po tym czasie zanikły... Co jak na kraj swojego pochodzenia jest zupełnie dziwne, bo tabaki z Indii zawsze kojarzą mi się i kojarzyć będą z długoterminowym czasem spożycia, gdzie zapach zawsze w tabakierce ten sam i kolor wiecznie czarny. Ganeśa! Bogu o słoniowej głowie dodaj mi szczęścia! Co dzierżysz księgę, dodaj mi mądrości! Twój brzuch tłuściutki jest, ale nie amerykański, dobrobytu i pomyślności mi niechaj życzy! A Twój kieł, topór i trąba, co fallistyczność symbolizuje, niechaj seksualny weekend mi powróży! To ostanie szczególnie, ale te pierwsze, żeby przyszli konsumenci "białego słonia" mieli pewność co kupują. Powiedziałbym amen, ale nie wiem co się w religii hinduskiej mawia (a mam kilka książek dotyczących mitologii świata - taka odskocznia od tabaki), więc powiem - niechaj na zapomnianego, lecz najważniejszego z bogów Indii mym zdaniem, Brahmę, takowoż będzie.

Słynny słoń jest pakowany w 35 gramową metalową, walcową puszeczkę. Jest to oczywiście na korzyść, jeśli patrzę na inne opakowania oferowane przez induskich producentów i oczywiście sprzedawanych na tym rynku. Chociaż zdaje mi się, że w tym regionie świata bardziej dominują dziwnie okrągłe plastikowe opakowania lub metalowe zawinięte w papierową etykietę. Jednak patrząc okiem kolekcjonera, jest to pewien krok naprzód wśród opakowań z Indii (bo tylko jeszcze 6 Photo mam tylko i wyłącznie metalowe, ale to i tak od, może, 2006 roku zaczęli tak robić). Z drugiej też strony, opakowanie 41 Elephant jest najnudniejszym z tego kraju jakie mam, bo kiedy wszystkie swymi kolorami błyszczą, ten tutaj powalczyło tylko różnymi odcieniami pomarańczy i wizerunkiem białego słonia (dość kiczowatego, bo wygląda jak słonio-pancernik, elephant-tank). Ale patrząc jeszcze z zupełnie innej strony, to gdybym był w Indiach i wśród tych wszystkich kolorowych opakowań miałbym wybrać jakieś, to właśnie "słoń" wyróżniałoby się najbardziej - choć kiczowato - bo to raczej oczywiste. Z prostotą do konsumenta!

W sumie na tym mógłbym skończyć swój opis, bo niewiele mam do opowiedzenia o aromacie. Tabaka ta jest pylista, ale wcale nie jest przy tym mocna - jak to możliwe? Nie mam bladego pojęcia. Pewnie przez to, że odleżała jakiś czas - bo jak czytam opisy innych, to stwierdzają oni, że jest strasznie mocna. Może rzeczywiście te kilka lat temu była, skoro porównywałem ją do Dholakii. Mimo wszystko na dzień dzisiejszy to jest ta główna różnica, która oddziela od siebie 41 Elephant Indian White od Dholakia White. Choć mimo wszystko aromaty tych dwóch tabak są do siebie tam samo podobne. Zażyjesz, poczujesz coś ziołowego i szybko wszystko zniknie. Myślę, że to przez ten ułomny aromacik wziął się mit, o tym, że "słonik" jest ziołowy. Niestety nie mam pewności co do tego i jedynym dowodem na to jest Namraty Dholakii, która w prywatnej rozmowie powiedziała mi, że "biały słoń" jest tytoniowy, tak właśnie mi się wydaje.

Jednak, gdybym skontaktował się z producentem, mam nadzieję, że ten mit rozwieję. Wtedy też swój opis zedytuję.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- kolekcjonersko: TAK
- konesersko: TAK, bo ciekawy gatunek
Minusy Tabaki
- do ogólnego zażywania: niespecjalnie
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or