redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Bishamber Das Charan Jeet Lal
by Filek     Kwiecień 26, 2010    
Ocena ogólna 
 
2.2
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Słoń w składzie porcelany

Biały Słoń, to dla mnie zagadka. Tabaka robiona jest z tytoniu, dodatków aromatycznych i basta. Najjaśniejsze tytoniowe tabaki, to chyba toasty a przy słoniu to i są one całkiem ciemne. White Elephant jest biały, ale w jaki sposób osiągnięto z choćby złotego tytoniu taki kolor - nie wiem. Myślę, że wolę nie wiedzieć, bo o ile kilka indyjskich tabak lubię, tak nad ich procesem produkcji staram się nie rozmyślać.

Słoń jest biały, jest suchy, jest zmielony na pyliście pylisty pył i smakuje jak pieprzny gips. Może, gdyby tabaka była bardziej wilgotna i grubo mielona, dałoby się wyczuć coś jeszcze. Połowę mojej puszki wymieszałem z całym opakowaniem Dholakii sparrow cool i dzięki temu mam mocną tabakę, przyjemniejszą w zażywaniu i posiadającą aromat. To jedyne zastosowanie dla tej tabaki jakie do mnie przemawia - mieszanki.

Ciężko mówić tutaj o przyjemności zażywania, ciężko mówić o łatwości zażywania. Ten snuff większość potraktuje jako jednorazowy eksperyment. Swój egzemplarz dostałem w prezencie, jednak gdybym kupił tą tabakę, byłbym strasznie zawiedziony, że nie zainwestowałem pieniędzy w jakikolwiek inny - lepszy - produkt.

Na koniec słynna moc Białego Słonia. Nie jestem przekonany, czy tabaka zawiera nikotynę w tak dużej ilości jak się wydaje. Każdy, kto doświadczył działania nikotyny np. w takim Vikingu Dark szybko zorientuje się, że w przypadku słonia, nie do końca otrzymuje się to samo. Pisałem do 41 Photo Snuff w sprawie słonia, czy zawiera nikotynę, czy to w ogóle tabaka tytoniowa, itd. Niestety nie doczekałem się odpowiedzi, więc jego skład i ilość nikotyny pozostaje zagadką. Osobiście nie mam zamiaru tej tabaki kupować, gdy na rynku jest tyle wspaniałych aromatów dających prawdziwą przyjemność podczas zażywania.

Tabaka dla tych, którzy wolą ilość nad jakość lub masochistów.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ moc (nikotynowa?)
+ nadaje się do wzmacniania/uzupełniania własnych mieszanek
Minusy Tabaki
- brak aromatu posmak gipsu/talku
- zbyt drobno zmielona
- prawie zero wilgotności
- słaba i nieszczelna puszka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
Anapolon Napisane przez Anapolon
Sierpień 08, 2014
Widzę, że też należysz do grona osób, które Słonia dodają do innych tabak.
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1