redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

High Dry Toast Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.8 (1)
6926   0   1   0   0   1
 

Informacje o tabace

Producent
Fribourg & Treyer

Parametry tabaki

Smak tabaki
Tytoń
Waga tabaki
25 g.
Opakowanie
metalowe

Fribourg & Treyer

Recenzje użytkowników

1 reviews

Ocena ogólna 
 
4.8
Ocena smaku 
 
5.0  (1)
Ocena opakowania 
 
4.0  (1)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
4.8
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Wznieśmy Toast, High Dry Toast

Fribourg & Treyer - klasa sama w sobie. Można nie lubić niektórych ich wyrobów, ale na pewno ciężko powiedzieć o tabakach sygnowanych tą marką, że są złe. Bardzo lubię tabaki typu toast za ten unikalny aromat. Do tej pory, jeśli kupowałem toasty, to głównie WoS'a z dodatkiem limonki lub cytryny, które są całkiem przyjemne. High Dry Toast, to snuff bardzo suchy, zmielony na pył i bez dodatków aromatycznych. Konsystencja może niedoświadczonemu tabaczarzowi utrudnić zażywanie, ale każdy, kto zażywa tabaki indyjskie, czy suche angliki, nie będzie miał problemów.

Aromat z puszki jest subtelny. Czuć charakterystyczny tytoń, jakąś bardzo delikatną nutę orzechową. Może to przyzwyczajenie z innych tabak tego typu, ale gdzieś w tle, niemal niezauważalnie czuję coś cytrusowego/orzeźwiającego - może to jednak być tylko złudzenie.

Po zażyciu czuć świetny tytoń, nuty orzechowe, palone wyraźnie wyczuwalne. Czuć zarówno lekką słodycz, jak i trochę goryczki, którą można skojarzyć z bazą tytoniową Toque - to jednak składowe tabaki typu toast. Aromat wyśmienity i cały czas mam wrażenie, że czuję w tle bardzo, bardzo subtelne cytrusy (nie dam sobie jednak nawet palca obciąć, ktoś musiałby to potwierdzić).

Snuff piecze w nosie dość intensywnie, co sugerowałoby sporą zawartość nikotyny. Dla mnie to zaleta.

Na koniec zostawiłem opakowanie. Ciężko odmówić tej puszce uroku. Estetyczna, zwracająca uwagę kształtem, całkiem wygodna do noszenia w kieszeni. Zakręcana. Niestety kształt wymusza używanie łyżeczki - dla mnie to minus, jestem zwolennikiem 25g puszek Samuela Gawitha, czy The Viking. Gdy tabaki sporo już ubędzie, można poradzić sobie przez ostrożne wysypanie jej na wieczko i wtedy zażyć szczyptą. Nie zmienia to jednak faktu, że można było zrobić standardowe opakowanie i było by to wygodniejsze rozwiązanie - dlatego 4/5 za puszkę.

Podsumowując, High Dry Toast marki Fribourg & Treyer, to świetna tabaka typu toast. Idealna jako tabaka codzienna - zadowoli nikotyną, zachwyci aromatem ale nie zmęczy sobą, tak jak ostatnio męczy mnie trochę Viking Dark. Myślę więc, że w okresie wiosenno-letnim, będzie przyjemniejsza w zażywaniu niż ciężkie, ciemne tabaki. Dodatkowo, nie zapycha nosa a udrażnia go, więc dla mnie to kolejny jej atut. Szczerze polecam - każdy powinien jej spróbować. Dla wielbicieli snuffu typu toasted - pozycja obowiązkowa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ aromat
+ przyjemnie piecze
+ doskonała do codziennego użytku
+ wysoka zawartość nikotyny (moim zdaniem)
+ ładna puszka
Minusy Tabaki
- niewygodne opakowanie ;)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner